Кожна дівчина мріє, щоб її волосся залишалося красивим і доглянутим. Але з шовковистими, блискучими та густими від природи пасмами пощастило далеко не кожній. Тому дуже важливу роль відіграє грамотний догляд за локонами. Але як показує практика, далеко не кожна жінка знає, як правильно мити голову: маска кондиціонер шампунь що потрібно використовувати в першу чергу і як комбінувати ці засоби між собою. Розберімося в цьому питанні детальніше, а також розповімо як правильно наносити маску та бальзам на волосся і що краще бальзам чи маска для волосся.

Що таке бальзам для волосся?

як правильно мити голову шампунь маска кондиціонерБальзам для волосся є засобом неглибокого проникнення. Він має виключно поверхневий вплив на пасма. Його основна функція - пригладити лусочки волосся, які піднялися в результаті миття шампунем, щоб волосся набуло блиску, залишалося гладким і еластичним.

Бальзам можна застосовувати регулярно після кожного миття пасм, у тому числі й щодня (у разі щоденного миття голови). Додатково такий засіб може мати антистатичний ефект. Також він може бути спрямованим на розв'язання конкретних проблем із пасмами, у тому числі:

  • Підвищення густоти волосся. Завдяки такому бальзаму об’єм буде триматися довше, а волосся залишатиметься свіжим. Він також дозволяє знизити частоту миття волосся.
  • Зміцнення пасм. Така властивість знижує ламкість волосся - вони не обламуються по всій довжині. Також скорочується кількість кінчиків, що січуться.

Крім того, бальзам-ополіскувач може бути корисним і для збереження кольору. Завдяки опусканню кутикули барвники пігменти залишаються всередині волосся і не вимиваються з нього.

Бальзам призначений для нанесення безпосередньо після миття пасм на вологе волосся. Його розподіляють по всій довжині пасм, відступаючи трохи від коріння, і залишають на 2-3 хвилини. Змивати такий засіб слід прохолодною водою (гаряча вода сприяє відкриттю кутикули волосся).

Що таке кондиціонер для волосся?

чим відрізняється бальзам від кондиціонера для волоссяБагато хто впевнений, що бальзам та кондиціонер - це одне й теж. Але насправді це не так. Кондиціонер – це насамперед захист локонів. Такий засіб забезпечує захищеність від пошкоджень (в т.ч. при сушінні та розчісуванні), сприяє склеюванню кератинових лусочок (кутикули волосся) та утриманню всередині волосся вологи та живильних речовин. Завдяки йому локони виглядають блискучими та здоровими, також збільшується їхня еластичність. Також його перевага в тому, що він надає моментальний відновлюючий вплив і дає відмінний візуальний ефект після використання. Таким чином, чим відрізняється бальзам від кондиціонера для волосся, так це механічними властивостями. Бальзам забезпечує підживлення волосся і додає йому об'єму, а кондиціонер діє більше як захист. Також чим бальзам відрізняється від кондиціонера, так це тим, що він здатний забезпечувати більш глибокий ефект - живлення та зволоження. Його властивості можна прирівняти до властивостей маски, але такий засіб все ж таки має менш виражені властивості догляду.

Як використовувати кондиціонер? Так само, як і бальзам - його наносять на вологе волосся, відступаючи від коріння, буквально на кілька хвилин, а потім змивають прохолодною водою. Після застосування кондиціонера волосся легко розчісується, перестає електризуватися і залишається захищеним від факторів довкілля. Більшість таких засобів мають функцію термозахисту, тому вони також допомагають уникнути пошкодження локонів від гарячих температур під час укладання.

Кондиціонер, як і бальзам, є засобом базового догляду. При поєднанні з відповідним шампунем він підтримуватиме відмінний стан волосся.

Маска для волосся: властивості та функції

спочатку маска або кондиціонерМаска - це засіб глибшого впливу. Вона може виконувати різні функції - призначення засобу залежить від його складу - у тому числі сприяти відновленню пасм, забезпечувати інтенсивне живлення або зволоження, а також зміцнення або підтримку кольору. Важко відповісти, що краще маска чи бальзам для волосся, оскільки ці засоби можуть доповнювати один одного. Бальзам підходить для повсякденного догляду, а маска для глибокого живлення або відновлення. Ще чим відрізняється маска від бальзаму, так це тим, що бальзам закриває кутикулу волосся, а масці така дія не під силу.

Якщо порівнювати такі продукти як маска і кондиціонер, різниця буде дуже значною. Кондиціонер надає переважно зовнішній вплив, опускаючи лусочки волосся та захищаючи пасма, а компоненти маски проникають у глибину структури локонів.

Виробники пропонують великий асортимент масок для волосся, в тому числі для різних типів пасм. Такі засоби здебільшого потрібно використовувати не частіше ніж 1-2 рази на тиждень курсами по кілька місяців. Частіше або більш тривале застосування може призвести до передозування та тьмяності пасм.

Багато хто цікавиться, чи можна бальзам для волосся використовувати як маску. Насправді бальзам технічно не може дати такого ефекту як хороша маска, він лише короткочасно впливає на стан локонів. Незалежно від того, скільки тримати його на волоссі, результат буде приблизно однаковим.

Зазвичай маски застосовують після миття волосся. Їх потрібно наносити на вологі пасма, після чого залишають на 15-30 хвилин. Через цей час засіб змивають прохолодною водою. Після цього рекомендовано використовувати бальзам або кондиціонер. Схема застосування засобу може змінюватись з урахуванням рекомендацій виробника.

Маска, бальзам чи кондиціонер: що ж все таки використовувати?

шампунь бальзам маска кондиціонер послідовністьОтже, ми розібралися чим є маска, бальзам, кондиціонер, у чому різниця між такими продуктами. Але які з них потрібно використовувати? Щоб забезпечити пасмам справді комплексний догляд, потрібно мати весь комплекс засобів для догляду за ними. Це якісний шампунь, відповідний кондиціонер, гарний бальзам, а також маска для волосся. Але вивчивши такі рекомендації, багато дівчат цікавляться, чи можна використовувати кондиціонер та бальзам разом, і яким має бути правильний порядок їхнього нанесення.

Насправді якщо у вас є шампунь, бальзам, маска, кондиціонер, послідовність їхнього використання повинна бути наступною:

  • спочатку потрібно нанести шампунь виключно на коріння волосся, гарненько змилити його і змити засіб;
  • після цього потрібно використовувати бальзам - він наповнить пасма вологою та поживними компонентами;
  • потім настає час кондиціонера - він зміцнить локони та втримає всі корисні речовини всередині.

Щодо того, наносити маску для волосся до чи після бальзаму, то експерти рекомендують використовувати спочатку маску. Вона проникне глибоко в структуру волосся тільки в тому випадку, якщо його лусочки ще відкриті. Тому відповідь на питання, що спочатку маска чи бальзам цілком закономірна. Але чи потрібно використовувати бальзам після маски? Звичайно ж. Такий засіб завершить дію маски та допоможе запечатати активні компоненти усередині волосся.

Аналогічним буде і відповідь на питання, що спочатку маска чи кондиціонер. Кондиціонер поверне лусочки кутикули волосся на місце.

А купити все, що потрібно для домашнього догляду за волоссям, можна недорого в інтернет-магазині Brazil Prof. Безумовно, якість не може бути дешевою, але ми дотримуємося здорового підходу до ціноутворення та уникаємо непотрібних націнок. Тому вартість всіх позицій у нашому каталозі приємно тішить. До того ж, замовити засоби для догляду за волоссям у нас можна з доставкою по всій Україні.