Волосся – це не просто частина нашого зовнішнього вигляду. Вони відображають унікальність та індивідуальність кожного з нас. І відмінний доглянутий вигляд локонів відіграє дуже важливу роль, адже на вигляд ми оцінюємо один одного. Але щоб підібрати дійсно ефективну стратегію догляду за локонами, необхідно дослідити та розуміти типи волосся. Адже вони можуть бути прямими та кучерявими, сухими та жирними. І кожна структура потребує індивідуального підходу. З’ясуймо, як визначити тип волосся у чоловіків і жінок трохи детальніше, а також розповімо як підібрати шампунь за типом волосся.

Типи волосся за структурою

типи волоссяЗалежно від структури пасм фахівці виділяють такі типи волосся: кучеряве, пряме, хвилясте. Але у чому між ними різниця? Розглянемо детальніше:

 1. Пряме волосся. Росте прямо, не формує хвилі, а при хвилястій укладці досить швидко повертаються до своєї вихідної форми.
 2. Хвилясте. Може справляти враження прямого, але при довільному висиханні формує легкі хвилі, які можуть мати різний ступінь виразності. Специфічне хвилясте укладання також може триматися на ньому недостатньо впевнено.
 3. Кучеряве. Є досить щільним за структурою й утворює виражені завитки. Якщо витягнути пасмо, його довжина збільшується на понад 10 см.
 4. Дуже кучеряве. У цю категорію потрапляють так звані етнічні кучері (африканські, азіатські).

Типи прямого волосся

Різні типи волосся за структурою поділяються ще й так звані підтипи. Зокрема, пряме волосся може бути:

 • тонкими та м'яким, такі пасма пушаться, є неслухняними, складно піддаються укладанню, швидко забруднюються - їх часто класифікують як слов'янський тип волосся;
 • ідеально пряме, досить густе, із середнім о’ємом біля коріння;
 • пряме, а також жорстке та грубе – такі пасма добре тримають укладки.

Щоб полегшити догляд за такими пасмами, варто купити безсульфатний шампунь. Для густого волосся варто вибрати спеціальний шампунь. Також можна користуватися практично будь-яким кондиціонером. При сушінні феном рекомендовано використовувати холодне повітря, а тепла укладка вимагає застосування термозахисту. Для усунення пухнастості можна використовувати крем для волосся або спрей, а для створення об'єму - пінку.

Типи хвилястого волосся

типи волосся за структуроюТакі пасма також можуть мати різну структуру:

 • при середній густоті формують малопомітну хвилю, досить щільно прилягають до голови, нерідко виглядають необ'ємними;
 • більш щільні пасма в'ються помітніше, але це супроводжується підвищеною пухнастістю і, часто, втратою чіткості завитків;
 • з більш вираженим завитком волосся часто є сухим, пористим і склоподібним, воно насилу розпрямляється, а при підвищеній вологості - легко кучерявиться знову.

При догляді за такими пасмами варто вибрати шампунь для хвилястого волосся, також не можна забувати про маски та спреї з функцією глибокого зволоження. Також на користь піде кондиціонер для ламкого волосся. Щоб сформувати завиток, рекомендовано застосовувати спеціальні засоби для кучерявого волосся. На користь піде догляд з оліями.

Типи кучерявого волосся

Залежно від густини завитка такі пасма також можуть мати різну структуру:

 • великі локони, які формують чіткий завиток схильні до пухнасті, але водночас досить легко піддаються випрямленню і блищать після вирівнювання;
 • середні по колу завитки є жорсткішими, але менше пушаться, вони добре тримають природну форму і їх важко вирівняти;
 • найдрібніші завитки формують тонке й одночасно дуже жорстке і щільне волосся, воно створює сильний об'єм на голові.

Власницям такого волосся варто відмовитися від застосування термоприладів - гарячі укладки призведуть до сильної сухості. Рекомендовано інтенсивне зволоження за допомогою кондиціонера. Також на користь підуть засоби, що не змиваються.

Дуже кучеряве волосся вимагає абсолютно такого ж догляду. Щоб надати йому привабливого вигляду та чіткої форми рекомендовано використовувати фен з дифузором (виключно на холодному режимі). Для дисциплінування кучерів можна додатково використовувати олії, спрей та інші фінальні засоби, призначені спеціально для кучерявого волосся.

Тип волосся: визначаємо самостійно

як визначити тип волоссяСпробуємо розібратися, як зрозуміти який у вас тип волосся залежно від активності сальних залоз. Трихологи виділяють:

 1. Жирний тип волосся. Швидко набуває специфічного вологого блиску, вимагає частого миття, схильне до випадіння, появи жирної лупи, виникнення сверблячки шкіри голови. Вимагає застосування спеціальних шампунів, які попереджають надмірне виділення шкірного сала (себуму), також потребують застосування кондиціонера на кінчики.
 2. Нормальний тип волосся. Має природний блиск, не січеться, виглядає нормально при митті раз на 3-5 днів. Якщо у вас нормальний тип волосся, догляд за ним повинен включати застосування засобів, які підтримують природний баланс вологи. На користь підуть зволожуючі маски та кондиціонери. Краще відмовитися від дешевого догляду.
 3. Сухий тип волосся. Здається тьмяним, легко плутається, схильне до сильного січення, часто є ламким. Залишається чистим біля шкіри голови протягом 5 днів та довше. Схильне до появи сухої лупи, найчастішою проблемою є свербіж шкіри голови. Вимагає регулярного застосування зволожуючого шампуню для ламкого волосся та кондиціонера. Йому на користь підуть олії та маски з функцією глибокого живлення та відновлення.
 4. Змішаний тип волосся. Комбінований тип волосся найчастіше проявляється сухими кінчиками та жирним корінням. Поєднує у собі проблеми двох типів волосся. Такими часто стають пошкоджені та пофарбовані пасма. Змішаний тип волосся є досить складним у догляді. При митті таких пасм потрібно використовувати шампуні для жирного волосся - їх потрібно наносити виключно на коріння, а потім пасма потрібно обов'язково обробляти зволожуючим кондиціонером або маскою (уникаючи коренів).

Якщо ви все ж таки відчуваєте труднощі у підборі догляду, зверніться за консультацією до трихолога. Він добре знає, як визначити тип волосся та підібрати шампунь. Фахівець також дасть практичні індивідуальні поради щодо догляду за пасмами.

Замовити оптимальний догляд за різними типами волосся можна в інтернет-магазині Brazil Prof. Тут представлений широкий вибір професійної косметики, зокрема шампуні для всіх типів волосся, різноманітні маски та кондиціонери за приємною конкурентоспроможною ціною. Всі товари відповідають стандартам якості, є надійними та перевіреними. Компанія здійснює доставку по всій Україні.