У сфері краси постійно з'являються нові віяння та революційні ідеї. І зовсім недавно неймовірну популярність набув новий метод миття волосся. Він отримав назву превошинг або пре-пу. Англійською це звучить як "pre-washing" і, відповідно, "pre-poо", а у нас його часто називають зворотне миття. Багатьом він нагадує класичні народні методи турботи про пасма, пов'язані з втиранням олій перед миттям та іншими масками, які застосовували ще наші бабусі. І метод пре-пу справді має з ними багато спільного. Але є й відмінності. Розберімо особливості такого догляду детальніше. І, звичайно ж, розповімо про основні його переваги та правила.

Як метод пре-пу впливає волосся?

метод пре-пуЩоб розібратися в ефекті превошингу і зрозуміти переваги методу препу, необхідно для початку згадати про те, як влаштоване наше волосся, і як воно реагує на миття та інші традиційні процедури. Отже, кожна волосина на голові людини має складну структуру, що складається з трьох шарів:

 • Медули. Так називають внутрішній стрижень волосся, він несе відповідальність за терморегуляцію пасм, їхній об’єм і силу.
 • Кортексу. Його можна уявити, як тісно пов'язані один з одним білкові нитки (волокна кератину), які несуть відповідальність за еластичність пасм, їхню міцність та колір.
 • Кутикули. Це тонкий поверхневий шар, що складається з 6-12 шарів крихітних лусочок. Вони з'єднуються один з одним за допомогою тонкого ліпідного (жирового) прошарку - його синтезують сальні залози. Завдяки ліпідному шару кутикула здатна утримувати в глибинах волосся вологу.

Складається враження, що природа сама подбала про те, щоб волосся відмінно виглядало. Але не все так просто. Насправді волосся є за своєю суттю неживою матерією, в якій припинився обмін речовин. Відповідно він не може відновлювати свою структуру повністю. І при рості волосся кількість ліпідів у них скорочується, захисний шар стає тоншим, а волосся – сухішим.

Регулярне миття лише посилює цю проблему. Адже в лужному середовищі мийного засобу лусочки кутикули збільшуються в розмірах, піднімаються. Через це життєво необхідний жир потроху вимивається. І заповнити його нестачу не під силу навіть дорогим і якісним поживним маскам.

Метод pre poo допомагає уникнути втрат ліпідів, сприяє збереженню властивостей захисного ліпідного шару.

Основна особливість такої методики полягає у запечатуванні вологи у шарах волосся. Це дозволяє уникнути вимивання ліпідного шару та зневоднення в результаті миття. І це основна причина, чому слід використовувати препу.

У чому суть методу препу?

метод pre pooОтже, спробуємо розібратися, як робити препу. Перед тим як вирушати в душ, варто нанести на сухі пасма (з відступом 5-10 см) улюблений кондиціонер або олійку. Зачекавши 5-30 хвилин, можна вирушати у ванну кімнату і мити голову, як завжди.

Олія або кондиціонер замкне лусочки кутикули на голові, попереджаючи їхнє розкриття. Такі засоби ніби обгортають волосся, попереджаючи порушення ліпідного балансу.

Багатьом людям, які замислюються, як правильно мити голову, щоб пасма не пересихали і не плуталися, варто спробувати саме цю методику. Щоправда, оцінювати результати варто хоча б після 2-4 тижнів такого відходу.

Кому підійде методика превошингу?

Метод миття голови пре-пу може здаватися просто незамінним для пасм, які:

 • систематично піддаються різним агресивним впливам, у тому числі фарбуванню, вирівнюванню, завивці тощо;
 • є сухими, пошкодженими, кучерявими;
 • мають значну довжину – їхні кінчики зазвичай недоотримують потрібної кількості зволожуючих та поживних речовин;
 • страждають від хлору, морської води, дії сонця;
 • зазнають щоденного миття;
 • виглядають крихкими, тьмяними та ламкими.

Кому може не підійти метод пре-пу?

метод миття голови пре-пуГоворячи про те, кому підійде спосіб pre poo для кондиціювання волосся, не можна згадати й про тих, кого ця методика може залишити абсолютно байдужим. Це стосується насамперед людей:

 • із короткою стрижкою;
 • яких сильно цікавить об'єм – після кондиціювання волосся виглядає більш гладким.

Варто враховувати, що превошинг не можна розглядати як метод додаткового живлення волосся. Його основне завдання – це захист.

Які існують засоби для превошингу?

Звичайно ж, як засіб для методу препу можна використовувати звичайний дешевий кондиціонер, куплений у найближчому магазинчику, або олію з аптеки. Але насправді краще віддати перевагу більш якісним і професійним варіантам, наприклад, косметиці для волосся від відомих світових виробників, яка розроблена з урахуванням останніх наукових досягнень.

Професійні кондиціонери та олії від відомих французьких брендів гідні того, щоб зайняти своє місце в ТОП засобів для пре-пу. А купити таку косметику порівняно недорого можна в інтернет-магазині BrazilProf. Ми вже багато років знаходимося на українському ринку та зібрали чудовий асортимент високоякісних засобів для догляду за пасмами. У нас можна купити засоби для домашнього догляду та професійну косметику за адекватною ціною та з доставкою по всій Україні.