Існує великий вибір косметики для волосся. Шампунь, кондиціонер та маску можна купити в будь-якому супермаркеті, а в кожному спеціалізованому магазинчику представлений широкий асортимент та інших більш специфічних товарів, у тому числі флюїди, спреї, олії та ін. Але далеко не всі вони є корисними. І навіть безпека деяких дешевих товарів для волосся викликає серйозні сумніви. Вони можуть містити компоненти, які є потенційно небезпечними для здоров'я. Але як вибрати шампунь? Спробуймо розібратися, як читати склад косметики для волосся детальніше.
Базові групи інгредієнтів: що потрібно знати
Якщо вас цікавить, що не повинно бути в шампуні або кондиціонері для волосся, обов'язково звертайте увагу на його склад. Така косметика для волосся може мати у своєму складі різні речовини, ступінь безпеки яких для здоров'я може бути різним. До базових груп інгредієнтів насамперед належать миючі речовини. Це може бути дві групи коштів:
- Сульфати. Відповідають за якість спінювання шампуню. Забезпечують ефективне видалення жиру та забруднень, проте можуть пересушувати шкіру та волосся, а також провокувати подразнення при високій чутливості шкіри. Зазвичай маркуються як Sulfate, і навіть SLS чи SLES. М'якіші сульфати - це Cocamidopropyl Betaine або Sodium Cocoyl Isethionate.
Безсульфатні миючі речовини. Це природні речовини, які є альтернативою делікатному очищенню. Нерідко є кокосові деривати. Підходять для сухої шкіри голови, сухих чи пошкоджених пасм. Також їх часто рекомендують для волосся після кератинового випрямлення або ботоксу – для делікатного очищення та продовження ефекту процедури.
Не варто розглядати сульфати як однозначно шкідливі компоненти в косметиці для волосся. У якісній косметиці їхня кількість суворо контролюється на законодавчому рівні. І для більшості людей вони абсолютно безпечні. І навіть більше, більшість безсульфатних шампунів не в змозі забезпечити таку якість очищення волосся, як це роблять сульфатмісткі засоби.
Серед інших базових засобів, які можуть входити до складу косметики для волосся:
- Силікони (Dimethicone, Cyclopentasiloxane). Розгладжують волосся, створюють захисну плівку. Однак у надлишку вони можуть обтяжувати волосся. Щоб уникнути цього, шукайте формули із водорозчинними силіконами (наприклад, PEG-modified silicones) або час від часу використовуйте шампуні глибокого очищення.
- Натуральні олії (арганова, кокосова, ши), колаген та протеїни (гідролізований кератин, шовк). Це безпечні компоненти у догляді за волоссям, які живлять локони, покращуючи його текстуру і сприяють їх відновленню.
- Гліцерин, гіалуронова кислота, пантенол – інгредієнти, які утримують вологу, запобігаючи сухості та ламкості волосся.
- Алантоїн і алое віра також мають зволожуючі і живильні властивості, приносять велику користь чутливій шкірі голови, підходять для її заспокоєння.
Також засоби можуть мати у своєму складі інші натуральні інгредієнти для волосся, наприклад, рослинні екстракти (ромашки, календули та ін.). Корисними будуть і вітаміни для волосся у складі шампуню, особливо вітаміни групи В, вітаміни Е та А, які дуже важливі для здоров'я шкіри голови та локонів.
Які потенційно небезпечні компоненти можуть бути у складі?
Замислюючись, як вибрати кондиціонер для волосся за складом або підібрати шампунь для догляду, потрібно знати про потенційно небезпечні складові такої косметики. Настороженість можуть викликати:
- Синтетичні ароматизатори та ароматизатори. Це потенційні алергени у косметиці для волосся. Вони здатні викликати алергічну реакцію, особливо у людей із чутливою шкірою. Краще вибирати косметику з натуральними ефірними оліями чи без запаху.
- Парабени (Methylparaben, Propylparaben). Вони часто обговорюються у зв'язку з їх можливою ендокринною активністю. Хоча їх використання строго регулюється, багато хто віддає перевагу продуктам з альтернативами – Phenoxyethanol або натуральним консервантам (екстракт насіння грейпфрута).
- Формальдегідвмісні речовини (DMDM Hydantoin) можуть подразнювати шкіру. Уникайте їх, якщо у вас підвищена чутливість.
- Спирти, наприклад, спирт етиловий (Alcohol Denat.). У великих кількостях сушать волосся та шкіру. Шукайте формули з жирними спиртами, такими як Cetearyl Alcohol, які діють як агенти, що кондиціонують.
Якщо вас цікавить перевірка складу косметики для волосся, знайте, що список інгредієнтів складається за зменшенням концентрації. На перших позиціях – базові речовини, такі як вода, сурфактанти чи кондиціонують агенти. Активні компоненти (мастила, екстракти) часто розташовані ближче до кінця списку. Шукайте у складі засобу компоненти, що відповідають вашим потребам. Для сухого волосся – зволожувачі та олії, для жирного – легкі текстури без обтяжувачів.
Яку косметику для волосся вибрати?
Вивчаючи склад косметики для волосся, стає зрозуміло, що краще віддавати перевагу професійним та органічним товарам. Вони містять переважно натуральні компоненти, які мінімізують ризик подразнення та алергічних реакцій. Інші переваги органічної косметики для волосся включають:
- різноманітний збалансований склад - фітокомплекси, підібрані під різні потреби волосся;
- натуральність - органіка передбачає відсутність шкідливих добавок;
- м'який вплив на локони та шкіру голови;
- екологічність;
- можливість застосування на чутливій шкірі.
А купити різну органічну косметику та професійні засоби для догляду за волоссям можна недорого в інтернет-магазині BrazilProf. Тут представлений широкий асортимент товарів для повсякденного застосування, лікування волосся, укладання та ін. У нас можна замовити якісні шампуні для волосся, олії та маски за приємними цінами. Можлива доставка по Україні.