Волосся – справжній предмет гордості для багатьох жінок. Але догляд за ним займає багато часу та сил, а ще потребує правильного та грамотного підходу до вибору косметичних засобів. Щодня на ринку з'являються нові й нові засоби для догляду за пасмами. І одним із найпопулярніших на сьогодні є безсульфатний шампунь - це мийний засіб, виготовлений без застосування сульфатів. Спробуємо розібратися в його особливостях та перевагах трохи детальніше. А також розповімо, що таке безсульфатний шампунь, у чому його користь та як ним користуватися.
Безсульфатний шампунь: основні особливості
Перш ніж розумітися на тому, безсульфатні шампуні для чого потрібні, потрібно спочатку згадати, чим же небезпечні сульфати. Такі речовини широко використовуються для виготовлення різних мийних засобів та косметики. Вони є солями сірчаної кислоти і виконують функцію ПАР, що розшифровується як поверхнево-активні речовини. Такі речовини при контакті з водою роблять активну піну і добре видаляють забруднення.
Сульфати є безпечними для людей, проте вони схильні окислювати волосся і шкіру, залишаючи на поверхні тонку плівку. Вона має руйнівну дію на структуру пасм, може провокувати сухість локонів, подразнення шкіри, появу лупи.
Багато людей можуть не відчувати жодного негативного впливу сульфатів. Але люди з особливо чутливою, атопічною чи травмованою шкірою голови перебувають у зоні ризику виникнення неприємних симптомів. І їм необхідний хороший безсульфатний шампунь - засіб, у складі якого немає лаурил-лауретсульфатів. На етикетці вони маркуються як - sulfate (як lauryl, і laureth).
Кращі безсульфатні шампуні містять замість сульфатів інші мийні компоненти, наприклад, Sodium Cocoyl Glutamate або Disodium Cocoyl Glutamate тощо. Вони діють м'якше і не накопичуються на шкірі голови та волосся. Як зрозуміти що безсульфатний шампунь — вивчити уважно склад.
Основні переваги безсульфатних засобів
Спробуємо розібратися, що дає шампунь безсульфатний. Такий засіб обережно очищає волосся, не порушує гідроліпідний шар шкіри голови, не провокує подразнення і з легкістю змивається. Але багатьох користувачів дуже турбує така тема, як безсульфатний шампунь за і проти. Серед його плюсів:
- Дбайливе ставлення до структури та кольору волосся. Сульфатні шампуні діють досить жорстко, вони відкривають лусочки кутикули волосяного стрижня, викликаючи прискорене вимивання пігменту, а також речовин, що випрямляють волосся. Саме тому після кератинового випрямлення, ботоксу. фарбування пасм, варто використовувати виключно безсульфатні шампуні. З ними фарба триматиметься довше, а кутикула залишиться непошкодженою.
- Гіпоалергенний склад. Ще чим хороший безсульфатний шампунь, то це відсутністю у складі алергенів. Такий засіб не подразнює шкіру, не провокує почервоніння чи подразнень, тому його рекомендують застосовувати людям із високою чутливістю шкіри.
- Позитивний вплив на волосся. Застосування безсульфатного шампуню допомагає розгладити пасма, усунути розпушування, полегшити укладання. Такий засіб м'якше працює з кутикулою волосся, завдяки чому локони щільно лягають, стають слухняними, перестають електризуватися.
Підтримують здоровий рН та мікробіом шкіри, не сушать, стабілізують жирність волосся. І це підтверджують відгуки. Такі засоби підходять для щоденного використання.
Однак відповідь на питання, який шампунь краще безсульфатний чи звичайний, не є такою однозначною. Безсульфатний засіб має і мінуси: гірше вимиває силікони, які залишаються в пасмах після застосування засобів для укладки, і гірше справляються з пилом або потом. Також вони не рекомендовані для застосування під час боротьби з дерматологічними захворюваннями (в т.ч. лупою), оскільки недостатньо глибоко очищають шкіру для проникнення лікувальних речовин в епідерміс. Та й ціна у них досить висока, вартість сульфатних засобів набагато нижча. Оцінивши інформацію про безсульфатний шампунь плюси та мінуси, можна робити висновок про те, чи варто замовити такий продукт.
Кому рекомендовано безсульфатний шампунь?
Спробуємо детальніше відповісти на запитання, безсульфатний шампунь кому підходить. Такий засіб рекомендовано:
- для жирного волосся;
- для фарбованого волосся;
- для кучерявого волосся;
- для сухої шкіри голови;
- для чутливої шкіри;
- від випадіння волосся;
- при пористості, сухості, пухнасті, неслухняності волосся.
Також такий засіб рекомендований після кератину, після нанопластики, після ботоксу тощо.
Який вибрати безсульфатний шампунь?
Замислюєтеся, як вибрати шампунь безсульфатний? Зверніть увагу на професійну продукцію без силіконів та сульфатів – товари відомих брендів, які користуються популярністю у різних країнах світу, у тому числі:
- Justk Argan Oil&Marula Oil Brightening для пошкодженого волосся;
- Justk Tea Tree Purifying для жирного волосся;
- Justk Ginger&Pomegranate Volumizing для тонкого волосся;
- Justk Biotin&Keratin Protein Repairing для ламкого волосся;
- Justk Jojoba Oil&Coconut Oil Nourishing для сухого волосся.
Якщо вам потрібен якісний шампунь безсульфатний, який вибрати підкаже кваліфікований консультант інтернет-магазину Brazil Prof. Тут також можна купити такий засіб для локонів та іншу косметику для домашнього догляду за волоссям, зокрема спеціалізовані засоби для блондинок досить недорого. Здійснюємо доставку по всій Україні.