Волосся – це не лише важлива складова нашої зовнішності, а й індикатор загального стану здоров'я. Кожен з нас мріє про красиві, блискучі та здорові локони, але безліч факторів, починаючи від неправильного догляду і закінчуючи впливом навколишнього середовища, можуть негативно впливати на їхній стан. Ушкодження волосся стає поширеною проблемою. Проте існують надійні методи профілактики таких станів та відновлення пошкоджених пасм. Але щоб розібратися в них більш детально, важливо спочатку визначити види пошкоджень волосся. Розкажемо докладніше, що шкодить волоссю і як повернути пасмам блиск, доглянутість і здоров'я.

Причини пошкодження волосся

види пошкоджень волоссяІснує чимало пояснень тому, чому псується волосся. Серед найпоширеніших причин ушкоджень пасм:

  • неправильний догляд, зокрема недостатнє зволоження, використання агресивного шампуню, миття занадто гарячою водою, відмова від застосування кондиціонера тощо;
  • агресивний вплив (механічний, термічний, хімічний);
  • вплив факторів навколишнього середовища, зокрема сонця, вітру, забрудненого повітря тощо;
  • неправильне харчування чи нездоровий спосіб життя (зокрема наявність шкідливих звичок, стреси, недостатній сон);
  • гормональні зміни, у тому числі при вагітності, пологах та грудному вигодовуванні, а також захворюваннях ендокринної системи;
  • генетичні чинники.

Різноманітність екзогенних (зовнішніх) та ендогенних (внутрішніх) факторів, які можуть спричинити пошкодження волосся, дуже висока. Але найчастіше така проблема виникає при неправильному догляді.що шкодить волоссю

Види ушкоджень волосся

Залежно від чинників, що спровокували ушкодження, фахівці виділяють:

  1. Механічні пошкодження. Вони можуть провокуватися неправильним розчісуванням, надто тугими зачісками, а також тертям об комір одягу. Це призводить до ламкості, кінчиків, що січуться, і загального послаблення структури волосся.
  2. Хімічні ушкодження. Його провокує часте фарбування, перманентна завивка та використання інших агресивних хімічних продуктів. Серед можливих проявів – сухість, ламкість, пористість, втрата природної вологи.
  3. Термічні ушкодження. Їх викликають високі температури від вирівнювачів, фенів та інших термічних пристроїв. Від термічних пошкоджень страждає структура волосся, що проявляється підвищеною ламкістю пасм та сильною сухістю.

Правила догляду за пошкодженим волоссям

Щоб покращити стан пошкоджених пасм, важливо обов'язково дотримуватися правильного базового догляду:відновлення пошкодженого волосся

  1. Використовуйте м'який шампунь. У складі такого засобу не повинно бути агресивних компонентів, зокрема сульфатів.
  2. Мити голову теплою комфортною водою, розподіляючи шампунь лише кореневою частиною волосся — при ополіскуванні мильна вода в будь-якому випадку промиє пасма.
  3. Використовувати бальзам або кондиціонер після кожного миття волосся. Також раз-два на тиждень потрібно застосовувати маски.
  4. Ополіскувати пасма прохолодною водою. Завдяки цьому кутикула волосся повертається у вихідний стан і пасма стають менш пористими.
  5. Використовувати термозахист у разі застосування фена та інших пристроїв для укладання. Такий засіб допоможе знизити ризик повторних пошкоджень та сприятиме відновленню волосся. Не потрібно думати, що більше шкодить волоссю фен чи плойка - без адекватного термозахисту обидва прилади можуть сильно пошкодити пасма.
  6. Відмовитися від розчісування вологого волосся. Воно може лише погіршити проблему пошкодження пасм.

Крім того, експерти зі здоров'я волосся — кваліфіковані трихологи — рекомендують приділяти пильну увагу правильному збалансованому харчуванню, уникати шкідливих звичок та стресів. Щоб підтримати зволоженість пасм між процедурами миття, варто регулярно застосовувати зволожуючий спрей. Для сухого волосся він може виявитися просто незамінним. А наситити локони поживними речовинами допоможе професійна олійка.

Як відновити пошкоджене волосся?

лікування пошкодженого волоссяВідновлення пошкодженого волосся - це тривалий процес, і підібрати максимально ефективні способи усунення пошкоджень допоможе досвідчений трихолог. Це лікар, який спеціалізується на лікуванні волосся та шкіри голови. Зокрема, лікування пошкодженого волосся може включати:

  • Застосування спеціальних засобів для відновлення волосся. Це косметика СОС, яка може використовуватися в домашніх умовах. Вона допомагає наситити пошкоджене волосся вологою та поживними речовинами, покращити стан локонів загалом, захистити їх від агресивного впливу факторів зовнішнього середовища, прискорити ріст та покращити загальний зовнішній вигляд.
  • Проведення спеціалізованих косметологічних процедур, наприклад ботоксу волосся або холодного кератинового відновлення. Такі методи впливу допомагають вплинути на кортекс волосся – його внутрішню частину після агресивних впливів, посилити його протеїном (білком) та наситити поживними речовинами. При правильному професійному підході такі процедури забезпечать відновлення дуже пошкодженого волосся. Але проводити їх краще під контролем досвідченого фахівця.

А купити все, що потрібно для відновлення волосся, недорого можна в інтернет-магазині Brazil Prof. Ми пропонуємо відмінний асортимент засобів від ТОП-виробників з різних куточків світу — у нашому каталозі лише високоякісна продукція, яка здатна дати помітний результат після перших застосувань. У нас можна замовити косметику як для домашнього базового догляду, так і салонного догляду за волоссям за приємною конкурентоспроможною ціною. Можлива доставка по всій Україні.