Кучеряві локони виглядають дуже привабливо, але нерідко доставляють своїм власницям чимало клопоту. Адже приборкати їх дуже непросто. Звичні засоби для стайлінгу не допоможуть у цьому. Адже кучеряве волосся дуже відрізняється від прямого за своєю структурою та поведінкою. Воно схильне до підвищеної пухнасті й неслухняності, так і норовить вибитися з зачіски, та й загалом відрізняються непередбачуваною поведінкою. Тому і стайлінг для кучерявого волосся повинен бути особливим, правильно підібраним.
У чому особливість кучерів?
Кучері відрізняються від звичайного прямого волосся в першу чергу своєю пористою структурою. Це пояснюється нещільним або нерівним приляганням один до одного компонентів кутикули волосяного стрижня - лусочок. У кучерявого волосся між лусочками залишається вільний простір. Через це пасма погано утримують вологу, стають сухими, втрачають яскравість кольору та жвавість. Вони можуть здаватися жорсткими на дотик, але водночас легко ламаються.
Кучерики складно піддаються укладанню, а у разі неправильного догляду набувають недоглянутого зовнішнього вигляду. Щоб привести зачіску в прийнятний стан, зовсім недостатньо нанести на волосся перший засіб для вкладання, що трапився під руки, а потім просушити феном. Необхідно починати укладання з грамотного догляду.
Підготовка до процесу укладання
Щоб правильно і красиво провести стайлінг для кучерявого волосся, необхідно в першу чергу його правильно вимити. І для цього потрібно використати спеціальний шампунь. Оскільки кучеряві пасма дуже схильні до пересихання, а сухість додає їм неслухняності, краще віддати перевагу м'яким шампуням і обов'язково використовувати зволожуючий кондиціонер. Такі засоби наповнять локони вологою, додадуть їм еластичності, блиску та поступливості.
При виборі засобів для повсякденного догляду за кучерями важливо уникати кількох активних компонентів, у тому числі:
- Сульфатів. Ці речовини сприяють піноутворенню шампуню та допомагають йому видаляти забруднення з волосся. Однак вони забезпечують дуже агресивне жорстке очищення, пересушуючи пасма.
- Силіконів. Такі компоненти сприяють розгладжуванню лусочок кутикули. Завдяки цьому локони набувають додаткового блиску. Однак силікони швидко накопичуються в кучерявому волоссі, обтяжуючи його і заважаючи прояву красивого чіткого завитка.
Водночас важливо, щоб засоби догляду мали у своєму складі зволожуючі компоненти та різні речовини для живлення, які допоможуть реконструкції пасм, додадуть їм еластичності, гладкості, здорового блиску. Це різні рослинні олії (особливо ши та жожоба), колаген, а також інші амінокислоти, цераміди та фосфоліпіди.
Правила укладання кучерявого волосся
Щоб отримати чудову зачіску і не нашкодити волоссю, рекомендується:
- відмовитися від застосування гарячих інструментів або застосовувати їх мінімально, щоб ще більше не нашкодити хвилястим пасмам, підвищуючи їхню пухнастість і сухість;
- застосовувати фен виключно на мінімальному температурному режимі, виставляючи лише слабке або середнє обдування, волосся водночас варто обробляти термозахистом;
- використовувати насадку-дифузор для формування чітких завитків та повноцінного просушування коренів;
- наносити засоби для вкладання відповідно до рекомендацій щодо їхнього застосування (більшість засобів наносять на вологі локони, щоб допомогти завиткам сформуватися, проте деякі можна наносити на сухі пасма, щоб усунути пухнастість, додати локонам чіткості або освіжити укладку);
- при появі на пасмах жорсткої кірки після просихання, кучері потрібно з акуратністю прочесати пальцями, трохи піднімаючи біля коріння.
Кращий стайлінг для кучерявого волосся
Вибираючи стайлінгові засоби для кучерявого волосся, необхідно враховувати потреби свого волосся, а також бажаний ефект. Тонкіші пасма потребують більш легких засобів для укладки. Зокрема, дуже тонкі, м'які кучерики краще укладати за допомогою легких повітряних пінок або мусів. А жорсткі пружні пасма можна втихомирити пом'якшуючим кремом. Щодо невагомих гелів, то це досить універсальний варіант - засоби на водній основі підходять для кучерів різного типу.
Дівчатам з кучерями можна мати у своєму арсеналі:
- піну і мус - цей стайлінг для хвилястого волосся робить укладку пишною, додає об’єму і водночас не обтяжує зачіску;
- гель - може забезпечувати різний ступінь фіксації, а також різну жорсткість локонів;
- желе є більш рідким, ніж гель, має киселеподібну структуру, проте дає схожий ефект, але без жорсткості;
- кастард - продукт, схожий на желе, але має більш високу щільність, менше сушить волосся, але при неакуратному дозуванні може його склеювати;
- смузі або молочко - не тільки укладають волосся, а й доглядають за ним, проте можуть бути жирними та обтяжувати пасма;
- крем – дає м'яку фіксацію, не сушить локони, виглядає природно;
- спрей - цей стайлінг для кучерявого волосся підходить для застосування на різних етапах укладання, дозволяє зафіксувати та закріпити кучері.
Стайлінг кучерявого волосся - непросте завдання. Для структурованих кучериків варто купити пінку або крем, для слухняних — засіб, що розгладжує. Дівчатам із пофарбованими пасмами рекомендується замовити двофазний кондиціонер у формі спрею. Головне — не використовувати дешеву продукцію із мас маркету, у складі якої є спирт. Проте бюджетні недорогі засоби також можуть бути якісними — треба звертати увагу не так на вартість, як на репутацію виробника.
Інтернет-магазин BrazilProf пропонує широкий асортимент продукції для кучерявого волосся за приємними цінами. Здійснюється доставка по всій Україні.