Багато дівчат мріють про красиве і міцне волосся, ретельно підбирають індивідуальний спосіб догляду за ними відповідно до структури свого волосся, але для всіх типів є певні правила догляду.

правила догляду за волоссямОсновні правила догляду:

  1. Очищення шкіри голови і волосся
  2. Використання кондиціонерів, масок і бальзамів для волосся, і різниця між ними
  3. Сушка волосся
  4. Використання додаткових незмивних засобів
  5. Додаткові рекомендації

Перший етап: миття.

Для даного етапу ми використовуємо шампунь, кожна дівчина сама вибирає, який шампунь їй використовувати, але якщо ваше волосся тонке, сухе, ламке, пофарбоване, ви регулярно робите процедури кератинового випрямлення або ботокса, то вам варто вибирати шампунь без SLS.

Багато дівчат наливають шампунь прямо на голову і в одну точку. Так робити не можна, адже ви ризикуєте пересушити волосся, витрата засобу виростає. Правильно - видавлювати максимальну кількість миючого засобу на долоню, пеніти і наносити на шкіру голови, повторювати якщо необхідно. Волосся намилювати шампунем не потрібно!

Після того, як помиєте шкіру голови, просто розподіліть піну з коренів волосся по всій довжині і змийте все водою. Цього достатньо для очищення волосся. Процедуру миття можна повторювати два рази, в тому випадку якщо не кожен день миєте голову, а через день або вона досить сильно забруднена.

Кондиціонери, маски і бальзами

Розглянемо різницю між ними. Завдання кондиціонера - закрити лусочки після того як помили голову з шампунем, зробити волосся візуально красивим, гладким і блискучим.

Маска і бальзам відрізняються тим, що час їх впливу на волосся зазвичай довше, ніж у кондиціонера, за рахунок чого вони більше спрямовані на догляд, але різниця їх в тому, що бальзами зазвичай використовуються для розсипчастості і об'єму, а маски живлять і зволожують волосся.

Тому основний алгоритм дій такий:

  • Шампунь - кондиціонер - використовуємо зазвичай;
  • Шампунь - маска - кондиціонер - використовуємо 1-2 рази в тиждень.

У другому випадку кондиціонер використовується для того, щоб закрити лусочки, так як маска цією властивістю не володіє.

Сушка волосся

сушка волоссяСушити феном обов'язково. Переважно теплим повітрям, просушуючи волосся добре, до повного висихання, розчісуючи волосся гребінцем.
Забороняється:

  • тримати рушник на голові більше 5 хвилин
  • лягати спати з мокрою головою
  • сушити волосся природним шляхом
  • зав'язувати і заколювати вологе волосся

Потрібно додати, що до сушки волосся можна використовувати різні уходові засоби: сироватки, флюїди - , щоб потім не зіпсувати укладку. А після сушки можна використовувати масляні незмивні засоби, які володіють як доглядаючими властивостями, так і просто надають блиск і крихкість, що залежить від їх складу, так як вони можуть бути з вмістом натуральних олій або силіконів.

Додаткові поради по догляду за волоссям. Важливо подбати про те, чим ми розчісували волосся. На ринку існує багато різних гребінців, але підбирати їх потрібно індивідуально, залежно від типу свого волосся і комфорту використання. Існують щітки з натуральною та штучною щетиною, дерев'яні гребенці або масажні щітки з дерев'яними зубцями, гребені з ненатуральних матеріалів.

У чому різниця?

Натуральна щетина або штучна за рахунок гнучкості своїх щетинок не вириває волосся і не має токсичного впливу на шкіру голови. Дерев'яні гребінці з рідкими зубчиками слід вибирати власницям сухого і ламкого волосся, також вони добре справляються з вологим волоссям. Важливо вибрати дерев'яний гребінець хорошої якості - з обробленою гладкою поверхнею. Якщо бачите на своєму дерев'яному гребінці стирчать тріски, можете сміливо викидати його, він не подружиться з довгим і доглянутим волоссям.

Гребінці з пластика і інших ненатуральних матеріалів теж хороші. Їх легко мити, ковзаючі зубці НЕ будуть виривати волосся. Методом проб і помилок ви обов'язково знайдете свій гребінець, який допоможе вашому догляду за волоссям. Варто приділити увагу положенню волосся під час сну, особливо це стосується дівчат з довгими і / або неслухняним волоссям. Варто зав'язати їх в нетугу косу, щоб не травмувати їх тертям. Не забувайте також захищати волосся в жарку і холодну пору.